Contabil cu experienta in constructii

Responsabilitati pentru Contabil cu experienta in constructii:

1.Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor:
-Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni, clienti noi;
-Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
-Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
-Opereaza tranzactiile din borderoul de plati-Trezorerie;
-Inregistreaza facturi de prestatii clienti/furnizori ;
-Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite (facturi interne, facturi externe si NIR).
-Inregistreaza consumurile de materiale, combustibil etc;

2. Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora:
-Intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei;
-Intocmeste balante de verificare pentru clienti;
-Intocmeste liste de avansuri din trezorerie.

Responsabilitatile postului
Legat de activitatile specifice:
– operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;
– operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
– verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
– incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.

Cerinte:
Experienta: minim 3 ani-contabilitate financiara si/sau de gestiune(de preferat si contabilitate de gestiune)

Va rugam trimiteti CV-urile la corina.diaconu[@]abchumancapital.ro