Contabil nivel mediu/senior

Responsabilitati

Contabil, nivel mediu:
Emiterea facturilor pentru serviciile prestate;
Inregistrarea de facturi de cumparare si de storno;
Inregistrarea extraselor bancare;
Inregistrarea deconturilor si a registrului de casa;
Urmarirea avansurilor acordate si a documentelor justificative;
Urmarirea AP si AR;
Arhivarea documentelor contabile;

Contabil nivel senior:
Intocmirea declaratiilor financiare lunare, trimestriale, semestriale, anuale;
Intocmirea situatiei financiare lunare;
Intocmirea si urmarirea bugetului;
Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii;
Raportare catre managementul strain in limba engleza.

Cerinte

Studii superioarr de specialitate: Economic/ Contabil/ Financiar;
Cunoasterea principiilor financiar-contabile de baza;
Cunostinte MS Office: Excel (nivel mediu-avansat); cunoasterea softului Navision (ERP) reprezinta un avantaj;
Orientare spre rezultate;
Atentie la detalii;
Organizare, rigurozitate;
Comunicativ;
Dedicare;
Comunicare la nivel avansat in limba engleza;

Beneficii Oferite

Salariu atractiv;
Decont transport;
Suport informational;
Mediu de lucru placut;
Zona Militari.

Aplica la urmatoarea adresa de e-mail: elena.gorea@abchumancapital.ro

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.