Expert contabil

Responsabilitati

• Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
• Asigura, organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii
• Asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
• Prelucrare si inregistrare documente pana la nivel de balanta si bilant
• Deconturi TVA inclusiv TVA extern
• Inregistrare facturi externe cu diferite baze de TVA, accize etc.
• Sa intocmeasca declaratii fiscale

Cerinte

• Studii superioare in domeniul economic
• Cunostinte financiare si de contabilitateFinancial
• Cunostinte nivel minim/mediu italiana reprezinta avantaj
• Cunostinte operare pachet Office
• Spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare

Beneficii Oferite

– Prime
– Decontare transport
– Telefon mobil

Persoanele interesate pot trimite CV-ul pe e-mail la adresa iuliana.apopei@abchumancapital.ro.