Inginer vanzari

Responsabilitati

– Contacteaza clienti noi in vederea construirii unui portofoliu si mentine legatura cu acestia
– Stabilileste intalniri cu persoane de decizie din firmele tinta
– Intocmeste oferte, contracte ,negociaza conditiile contractuale si urmareste derularea contractelor pana la incasare
– Raspunde de realizarea planului de vanzari si incasari
– Intocmeste rapoarte periodice referitoare la activitatile desfasurate, rezultatele acestora si propune masuri de imbunatatire
– Efectueaza studii de piata privind potentialii clienti si concurenti

Cerinte

– studii superioare – profil tehnic, inginerie
– experienta anterioara in domeniul tehnic
– capacitate de comunicare la nivel profesional
– capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor
– se cauta o persoana energica, dinamica, cu dorinta de a evolua pe plan profesional, capacitate de invatare si adaptare.
– abilitati dezvoltate de organizare , comunicare si negociere
– capacitatea de a lua decizii rapide si corecte
– cunostinte de operare PC si Microsoft Office
– limba engleza nivel mediu-avansat
– permis de conducere categoria B
– disponibilitate deplasari
Programul de lucru este de Luni pana Vineri de la 9-17 Activitatea se desfasoara in birou dar si pe teren.

Beneficii Oferite

Pentru acest post se ofera salariu fix + comision din vanzari, se ofera prime de sarbatori, zilele de concediu si orele suplimentare conform legii, transportul se deconteaza.
Forma de angajare: full time

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.