Quantity Surveyor

Responsabilitati:

Intocmeste bugete, cash-flow-uri, analize de costuri si rapoarte de analiza cost lunare si trimestriale
Pregateste devizele de lucrari pentru subcontractori si studiile de pret
Obtine oferte si evalueaza subantreprenorii, producatorii si furnizorii
Participa la selectarea subcontractorilor la negocieri si evaluari in functie de cerintele proiectului.
Incheie si monitorizeaza contractele de subantrepriza.
Este responsabil cu evaluarea si asigurarea materialelor conform specificatiilor contractuale
Masurarea cantitatilor de lucrari la santier si monitorizarea subantreprenorilor (inclusiv a platilor lunare)
Coordonarea tuturor modificarilor fata de contract impuse de client
Isi desfasoara activitatile proprii in conditiile aplicarii, respectarii si realizarii tuturor cerintelor clientului
Analizeaza contractul, comanda si alte documente informative pentru identificarea si clasificarea cerintelor (clientului, legale, specifice, proprii).

Cerinte:
Experienta pe un post similar, in domeniul constructiilor de cel putin 2 ani
Absolvent de studii superioare, preferabil facultatea de constructii
Cunostinte de ordin tehnic;
Cunostinte foarte bune pentru pachetul Microsoft Office
Engleza – nivel mediu spre avansat
Atitudine proactiva si spirit analitic.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro