Reprezentant Vanzari VEST – oil & gas

Reprezentant Vanzari VEST (Arad, Timisoara, Deva) – oil & gas

Responsabilitati

• Coordonarea activitatii de prospectare, contractare si monitorizare a clientilor;
• Adoptarea celor mai potrivite masuri pentru cresterea vanzarilor;

Sarcini si Responsabilitati cheie
Prospectare piata
• Urmareste mediul economic / de afaceri din zona si identifica potentialii clienti (benzinarii, firme cu capacitate de transport/ depozitare);
• Contacteaza si tine legatura cu potentialii clientii si deruleaza corespondenta cu acestia;
• Participa la intocmirea ofertelor si a contractelor de colaborare;

Urmarire derulare contract
• Primeste zilnic situatia vanzarilor pe clienti si urmareste incasarile efectuate (solduri clienti);
• Centralizeaza comenzile de combustibil de la clienti;
• Organizeaza livrarile necesarului de combustibil catre clienti;
• Asigura o buna reprezentare si imagine a companiei prin intermediul unor relatii eficiente cu clientii;
• Participa la negocierile cu clientii, cand este cazul, in limitele de pret aprobate de Directorul Vanzari;
• Instruieste clientii in legatura cu scadentele de plata, inregistrarile de pe facturi si metodele de plata. Propune variante de achitare a restantelor; Aplica masurile restrictive impuse contului clientului, mergand pana la blocare totala a acestuia;

Monitorizare vanzari
• Monitorizeaza volumul vanzarilor si incasarilor pe clienti;
• Realizeaza rapoarte de analiza a vanzarilor;
• Propune si adopta cele mai potrivite masuri pentru cresterea volumul de vanzari.

Cerinte

• Studii superioare
• Experienta 2-3 in domeniu, pe un post similar
• Capacitate de lucru cu oamenii; persuasiune; capacitate de organizare; capacitate de comunicare
• Capaciatate de efort sustinut; capacitate de analiza si lucru cu cifrele
• Orientare spre client.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro