Asistent achizitii

Responsabilitati

• Urmareste intregul proces al comenzilor, de la achizitie pana la livrarea in depozit;
• Relationeaza cu furnizorii externi privind livrarea comenzilor si gestioneaza zilnic atributiile operationale in relatia cu acestia;
• Se asigura de verificarea documentelor necesare achizitiilor: documente de transport, date logistice, fise de furnizor;
• Urmareste corectitudinea si actualizeaza datele in sistemul si cataloagele companiei (informatii privind comenzile, articole, preturi, date de livrare, etc);
• Relationeaza constant cu departamentul Logistic si informeaza asupra schimbarilor;
• Raspunde la toate solicitarile venite atat din interiorul companiei cat si din exteriorul acesteia (furnizori), legate de activitatea comerciala;
• Furnizeaza rapoarte specifice solicitate constant de Marketing Manager si General Manager;
• Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale la limita atributiunilor care ii sunt atribuite.

Cerinte

• Experienta profesionala de minim 1 an, de preferat intr-o functie similara;
• Studii superioare, de preferat in domeniul economic;
• Cunostinte limba engleza -nivel avansat;
• Cunostinte operare PC, MS Office (Excel, Word) – nivel mediu.
• Excelente abilitati de organizare si comunicare;
• Orientare catre rezultat, atitudine proactiva, flexibilitate;
• Prioritizare a activitatilor;
• Responsabilitate si corectitudine;
• Sociabilitate;
• Capacitatea de solutionare a problemelor in conditii de stres;
• Dorinta de a invata si a se dezvolta profesional.

Beneficii Oferite

– Pachetul salarial oferit negociabil + alte beneficii in functie de experienta + asigurare medicala Allianz Tiriac la peste 100 de clinici private din Romania + laptop + telefon. Programul de lucru este 09.00-17.30, pauza de masa 30 minute.
Locatie – Zona Herastrau

CV-urile pot fi trimise a urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro