KEY ACCOUNT ASSISTANT

Responsabilitati

• preia comenzi in concordanta cu standardele companiei pentru clientii alocati
• introduce comenzi in sistem pentru clientii alocati
• mentine permanent contactul cu departamentele de contabilitate ale clientilor si ale companiei pentru identificarea problemelor legate de plata facturilor (ex. instiintari de diferenta pret – cantitate) si rezolvarea acestora (ex. confruntarea instiintarilor de diferenta cu facturile si avizele de marfa ale companiei)
• colaboreaza cu departamentele interne si ale clientilor implicate in solutionarea facturilor/platilor si altor documente relevante, astfel incat relatia comerciala sa decurga fluid
• raporteaza imediat superiorului orice plangere, sugestie sau dorinta din partea unui client
• remediaza in cel mai scurt timp orice problema semnalata de oricare dintre client respectand procedurile interne si indicatiile superiorului
• intocmeste rapoarte periodice sau la solicitarea expresa a sefului folosind instrumentele puse la dispozitie de companie
• introduce in sistem orice modificare legate de conditiile contractuale ale clientilor alocati(ex. Modificare conditii de plata sau livrare) conform contractelor anuale si/sau intelegerilor comerciale
• introduce in sistem toate promotiile OFF invoice aferente clientilor stabiliti
• introduce in sistem planul de promotii convenite cu clientii
• Se asigura ca se respecta planificarea de 48 de ore a livrarilor
• Actualizeaza in sistem listele cu produse listate pentru clientii alocati
• Verifica comenzile fara rezervare din sistem si urmareste solutionarea acestora
• Realizeaza toata formularistica in relatia cu conturile alocate: produse noi listate, fise logistice, formulare promotie, formulare reviste, etc.
• Raspunde de realizarea corecta si in timp a tuturor activitatilor support ce contribuie la dezvoltarea clientilor
• Realizeaza calculul OFF-invoice-ului si il supune aprobarii KAM-ului
• Implicare activa in comunicare cu conturile, la coordonarea KAM-ului
• Realizeaza analize si rapoarte in concordanta cu cererile KAM-ului sau NKAM
• Opereaza in sistemul informatic al clientilor IKA pentru clienti alocati ori de cate ori acesta exista.

Cerinte

• Studii medii; studiile superioare constituie un avantaj.
• Experienta intr-un post similar minim 1 an
• Engleza nivel mediu
• Cunostinte foarte bune de utilizare a PC
• Bune abilitati numerice
• Reale abilitati de comunicare
• Adaptabilitate, seriozitate, atentie la detalii si o atitudine pozitiva.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro