Maistru electrician

  • Full Time
  • Baicoi

Responsabilitati

– Raspunde de organizarea si desfasurarea activitatii de productie la punctul de lucru repartizat de societate, in deplina securitate si pentru realizarea integrala a masurilor de buna functionare, exploatare si intretinere a utilajelor si masinilor incredintate, fiind organizatorul si conducatorul nemijlocit al acestui punct de lucru.
– Raspunde de realizarea lucrarilor de constructii montaj sau dupa caz, de instalatii, izolatii, reparatii repartizate de conducerea societatii.
– Organizeaza punctul de lucru, repartizeaza lucrarile pe formatii sau echipe, supravegheaza executia lucrarilor pe tot timpul programului de lucru.
– Asigura realizarea programului cantitativ zilnic astfel incat toti salariatii sa-si realizeze salariile.
– Ia in primire materialele cu bon de consum de la magazia societatii si asigura aprovizionarea zilnica a echipelor cu materiale.
– Ia masuri de indeplinire si realizare a normelor de lucru si tine evidenta lor in vederea executarii lucrarilor incredintate echipelor.
– Raspunde de luarea masurilor de evitare a intreruperilor, stagnarilor si reducerea timpului neproductiv.
– Tine evidenta lucrarilor executate de fiecare echipa in vederea intocmirii rapoartelor de lucru impreuna cu seful de echipa sau muncitori.

Cerinte

– Absolvent al unei forme de invatamand tehnic superior
– Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa de e-mail:iuliana.apopei@abchumancapital.ro