Programator PHP

Responsabilitati pentru Programator PHP:

Dezvoltarea/modificarea de view-uri, functii, proceduri, triggeri in functie de cerintele aparute in dezvoltarea noilor produse de asigurare in aplicatiile companiei;

Dezvoltare functionalitati noi in aplicatii (aplicatie web PHP);

Dezvoltare/customizare de servicii web;

Administrarea codurile sursa dezvoltate si gestionarea versionarii acestora.

Profil candidat:

Studii superioare (Automatica, Cibernetica, Informatica);

Minim 3 ani experienta in programare;

Bune cunostinte de MYSQL (dezvoltare functii, proceduri, triggeri);

Bunecunostinte de PHP;

Abilitati de organizaresi planificare;

Capacitatea de a gestiona in mod autonom sarcinile directe;

Capacitatea de a lucra in echipa si a coopera eficient cu colegii si partenerii;

Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;

Capacitatea de a lucra cu termene limita;

Creativitate.

Constituie avantaj:

Cunoastere Drupal, CakePHP;

Cunostinte de PL/SQL, baze de date Oracle (DDL, DML).