Technical Sales Manager – echipamente de laborator (Timisoara)

  • Full Time
  • Timisoara

Candidatul ideal

  • Studii in domeniul stiintelor (Biochimie, Biologie, Chimie, Farmacie, Medicina etc.)
  • Experienta in vanzari in domeniul medical si mai ales catre laboratoare clinice.
  • Initiativa si capacitatea dе a lucra in mod autonom in raport cu pozitia si responsabilitatile atribuite.
  • Capacitatea dе analiza si dе rezolvare a problemelor in raport cu pozitia si responsabilitatile atribuite.
  • Bun negociator, perseverent, convingator, energic si asertiv.
  • Foarte bune competente dе munca in echipa si dе a-si impartasi ideile celorlalti.
  • Orientat pe atingerea obiectivelor, flexibil si orientat spre satisfacerea clientului.
  • Competentele dе comunicare, dе realizare a prezentarilor stiintifice si dе a sustine training-uri clientilor in domeniul tehnicilor specifice sunt considerate un atu.
  • Permis dе conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Insusirea cunostintelor privind produselе din portofoliul companiei, precum si despre produsele аflatе in portofoliul principalilor competitori.
  • Promovаrea produsеlor si evаluarеа clientilor in cеeа cе priveste utilizarea tehnicilor aplicate in IVD.
  • Realizarea de actiuni de vanzare in conformitate cu politicile companiei.
  • Sa ia decizii de ordin financiar bine argumentate.
  • Sa inregistreze si sa raporteze activitatile de vanzare, precum si sa mentina baza de date a retelei de clienti si operatiuni (CRM) actualizata.
  • Sa intocmeasca studii de piata privind tendintele in regiunea desemnata si sa le transmita catre Country Manager.
  • Sa urmareasca gradul de incasare al clientilor din portofoliul si sa contribuie la colectarea sumelor restante.
  • Sa contribuie si sa participe la evenimentele de marketing, seminarii, expozitii, conferinte, precum si sa mentina si sa imbunatateasca relatia cu jucatorii cheie din domeniul IVD.
  • Sa relationeze cu clientul intr-o maniera care sa ii ofere un grad ridicat de satisfactie si sa creeze o imagine favorabila companiei si marcii.
  • Sa stabileasca si sa mentina relatii solide si de durata cu clientii, comunitatea si cu clientii interni.
  • Sa contribuie la dezvoltarea si implementarea bugetului anual de vanzari.

Birou si zona de activitate: Timisoara

Beneficii:

  • Salariu lunar fix + bonus trimestrial motivant
  • Masina, laptop si telefon de serviciu
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala

Va rugam sa trimiteți CV-ul la adresa de email: elena.gorea@abchumancapital.ro.

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.

DATE INFORMATIVE

Imi exprim acordul pentru procesarea datelor mele cu caracter personal avand ca scop al prelucrarii selectia si plasarea fortei de munca si resurse umane de catre orice entitate juridica din cadrul ABC Human Capital si/sau de orice alta terta parte autorizata de ABC Human Capital, transferul acestora catre terte parti (incluzand potentiali angajatori, retele sociale, site-uri de recrutare), in orice sistem/sisteme de evidenta in Romania sau in afara Romaniei. Am verificat Politica de confidentialitate si Limitarea Raspunderii disponibile pe acest website si am inteles drepturile care imi sunt recunoscute conform legislatiei aplicabile.*
Imi exprim acordul pentru procesarea datelor mele cu caracter personal avand ca scop reclama, marketing si publicitate, catre orice entitate juridica din cadrul ABC Human Capital si/sau de orice alta terta parte autorizata de ABC Human Capital, transferul acestora catre terte parti, in orice sistem/sisteme de evidenta in Romania sau in afara Romaniei. Am verificat Politica de confidentialitate si Limitarea Raspunderii disponibile pe acest site si am inteles drepturile care imi sunt recunoscute conform legislatiei aplicabile. De asemenea, IMI EXPRIM ACORDUL PENTRU A PRIMI DE LA ABC HUMAN CAPITAL ORICE COMUNICARI IN SCOP DE RECLAMA, MARKETING SI PUBLICITATE INCLUZAND COMUNICARI COMERCIALE (cum ar fi buletine informative, rapoarte, stiri, oferte) PRIN ORICE MIJLOACE (incluzand posta electronica, telefonie, sms, mms, curier). Confirm ca adresa de e-mail indicata in cadrul acestui site este cea la care doresc sa primesc aceste comunicari.*
Va rog sa ne comunicati acceptul dvs expres (DA – sunt de acord / NU – nu sunt de acord) cu privire la posibilitatea ca noi sa pastram CV-ul dvs in baza noastra de date si sa va trimitem in continuare propuneri de locuri de munca, conform noului regulament GDPR. https://recrutaresiselectie.ro/politica-de-confidentialitate/

Distribuie în social media