ACCOUNTING MANAGER

CERINTE pentru Accounting Manager – experienta de lucru in grupuri de firme
 – experienta de raportare lunara si anuala, in grupuri de firme sau companii cu operatiuni complexe
 – cunostinte bune de legislatie fiscala si taxe
 – experienta de lucru cu un program informatic de contabilitate
 – cunostinte avansate de limba engleza
 – cel putin 5-7 ani experienta intr-o pozitie similara, de preferat intr-un grup de firme
 – experienta foarte buna in consolidare de bugete si situatii financiare
 -ACCA – reprezinta avantaj
 – membru CECCAR
 – Atitudine proactiva, initiativa, implicare, capacitate de asumare a responsabilitatilor.

RESPONSABILITATI
 – implementeaza strategia anuala a activitatii contabile la nivelul intregii companii
- coordoneaza activitatea contabila a companiei
 – supervizeaza pregatirea si analiza balantei de verificare lunare si pregatirea si depunerea bilanturilor statutare anuale si semianuale
 – supervizeaza efectuarea platii la timp a platilor catre furnizori si creditori, a taxelor catre bugetul de stat si bugetele locale
 – supervizeaza inregistrarile contabile si documentarea tranzactiilor comerciale si stabilirea tratamentului contabil al acestora
 – intocmeste planuri, bugete, previziuni, rapoarte lunare la cererea managementului companiei
 – coordoneaza departamentul contabil.

Ai experienta ca Accounting Manager, de preferat intr-un grup de firme? Asteptam CV-ul tau!

Author: Corina Diaconu