Administrator sistem senior

Cunostinte necesare:
– Windows Server OS – nivel avansat, experienta minim 5 ani;
– Networking – nivel avansat, experienta minim 5 ani;
– VMWare ESX – nivel avansat, experienta minim 5 ani;
– Cunostinte hardware server, experienta minim 5 ani;
– Securitate informatica – nivel mediu, nu este necesara experienta;
• Capacitatea de asumare a responsabilitatii;
• Atitudine pozitivă;
• Capacitate de a identifica probleme si solutiile potrivite acestora;

Responsabilitati

Hardware:
• Instaleaza si realizează mentenanta sistemelor de tip server si a echipamentelor centrale de retea;

Software:
• Instalează si realizează mentenanta sistemelor de operare si a aplicatiilor de tip server;
• Instalarea si oferă asistenta pentru aplicatiile de business, sau alte aplicatii de tip client care depasesc competentele consultantilor IT;

Administrare:
• Platforma virtualizata de servere;
• Servere active directory si servere de fisiere;
• Sisteme de realizare a copiilor de siguranta;
• Dispozitivele de securitate;
• Routere sau alte echipamente de retea.

Beneficii:
Laptop, smartphone, tichete valorice.

CV-urile pot fi trimise la adresa de e-mail: elena.gorea@abchumancapital.ro

Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 128 MB.