Agent livrare

Agent livrare | Agent filler

Obiectivele postului:

Alimentarea si igienizarea zilnica a automatelor conform routingului si/sau livrarea de comenzi conform serviciilor oferite de companie, respectand intocmai itinerarul si orarul cursei si urrmarind atat satisfactia deplina a clientului, cat si respectarea in totalitate a politicilor companiei.

Specificaţiile (cerinţele) postului

Experienţa în muncă: minim 1 an

Competente / abilitati

  • Permis de conducere categoria B;
  • Experienta in munca cu clientii;
  • Orientare catre client, eficienta;
  • Spirit de echipa;
  • Rezolvarea problemelor in timpul stabilit;
  • Responsabilitate, corectitudine, implicare;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Buna cunoastere a strazilor si traficului in zona arondata;
  • Cunostinte minime de mecanica auto;

Atributii, responsabilitati si competente principale

  • Sa livreze produsele la locatiile in ordinea mentionata si in cantitatile si sortimentele mentionate in facturi sau avize;
  • Sa verifice impreuna cu responsabilul cu receptia de la locatia clientului produsele livrate, starea de functionare a automatului cat si starea lui de igiena;
  • Sa se incadreze atat in timpul total alocat rutei cat si in orarul estimat de vizitare la client;
  • Sa incaseze facturile curente si restante;
  • Sa inchida la sfarsitul rutei/itinerarului “balanta” rutei dpdv. al gestiunii de produse, al numerarului, al documentelor cu regim special si al instrumentelor de plata;
  • Incaseaza si returneaza in intregime numerarul;
  • Este responsabil de marfa transportata in autoutilitara atat dpdv cantitativ cat si calitativ;
  • Este responsabil si/sau efectueaza receptia fizica si calitativa a marfii la intrarea in gestiunea mobila;
  • Incarca si descarca marfa din/in depozit in camionul de livrare;
  • Cunoaste elemente ale pietei zonale in care activeaza cum ar fi: distribuitori / competitori, produse, preturi, actiuni promotionale ale acestora, caracteristicile produselor comercializate: cod, denumire, ambalare, conditiile de depozitare si pastrare, preturile de vanzare conform ofertelor de preturi ale firmei.
  • Preia si preda autoutilitara pe care lucreaza pe baza de PV de predare-primire;
  • Sa utilizezeze alte bunuri incredintate de companie (telefon etc. ) spre folosinta in conformitate cu standardele companiei;
  • Protejeaza, promoveaza si intretin imaginea firmei prin toate actiunile sale desfasurate in teritoriu.

Va rugam sa trimiteti CV-ul la adresa de email: recrutare@abchumancapital.ro

Distribuie în social media