Agent vanzari – instalatii

Candidatul ideal

  • Disponibilitate pentru deplasari frecvente 50% din timpul de lucru;
  • Persoana eficienta, cu experienta in domeniul vanzarii materialelor pentru instalatii; (e un avantaj)
  • Persoana organizata, orientata catre rezultate, cu abilitati de comunicare si negociere;
  • Caracter integru
  • Permis de conducere categoria B cu experienta minima de 1 an;

Descrierea jobului

  • Previzioneaza, planifica, coordoneaza si dezvolta relatiile comerciale cu clientii din Bucuresti / judetele alocate
  • Prezinta, promoveaza si vinde produsele din portofoliu, in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • Urmareste realizarea targetului de vanzari pentru judetele alocate
  • Participa la negocieri, intocmeste contracte, monitorizeaza derularea si finalizarea acestora
  • Mentine si dezvolta baza de clienti pe care reuseste sa o formeze
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor
  • Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora
  • Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti
  • Urmareste incasarea comenzilor
  • Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de subordonatii acestuia, in realizarea strategiilor pe termen scurt si lung ale companiei

Va oferim:

  • salariu fix motivant
  • sistem de bonusare raportat la atingerea obiectivelor de vanzare;
  • laptop, telefon, masina;
  • instruire periodica gratuita.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

Distribuie în social media