AGENT VANZARI PRODUCTIE PUBLICITARA

Responsabilitati

• experienta in vanzari pe teren, B2B, minim 3-5 ani, preferabil produse cu destinatie productie/ prelucrare in diverse industrii
• studii medii finalizate;
• capacitatea de a acumula rapid cunostinte aprofundate despre produse, piata, concurenta, politici comerciale, proceduri;
• abilitati de calcul matematic nivel primar (examplu: determinare discount avand pret de lista si pret net)
• abilitati de prezentare produse
• om de vanzari inteligent, carismatic, optimist, vesel si perseverent, orientat catre rezultate, cu o foarte buna capacitate de organizare si disponibilitate reala pentru deplasari (job-ul presupune in cea mai mare parte munca de teren).

Cerinte

• vanzare materiale pe segmentul de clienti productie publicitara
• promovarea constanta si consecventa a produselor comercializate de companie
• actualizarea permanenta a bazei de date de clienti, precum si actualizarea informatiilor cu privire la discutiile purtate cu clientii pe platforma CRM
• gestionarea clientilor activi si dezvoltarea activa a portofoliului de clienti (activarea prospectilor)
• acordarea de suport/ informatii tehnice si comerciale clientilor
• intocmirea de oferte de pret, conditii de livrare, modalitati si termene de plata, respectand politica comerciala a companiei
• indeplinirea obiectivelor de vanzari.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro