Business Developer/Product Manager

Pregatire profesionala

  1. Pregatire profesionala cu studii superioare: economice/tehnice sau similar
  2. Experienta minim 2 ani (vanzare de produse industriale/echipamente)
  3. Abilitati de comunicare (minim limba engleza)
  4. Abilitati de organizare si structurare a informatiilor (utilizarea de aplicatii de management/CMR/sales constituie avantaj)
  5. Abilitati de intelegere a solutiilor tehnice la nivel de arhitectura
  6. Constituie avantaje:
    1. Absolvirea unui curs de management/sales
    2. Abilitati tehnice in domeniul tehnologiei informatiilor si comunicatii
    3. Prezentarea unui portofoliu de contracte/activitati majore care au condus la dezvoltarea/cresterea vanzarilor/veniturilor companiei

Responsabilitati:

  1. Stabilirea strategiei de marketing si vanzari pentru produse/familia de produse
  2. Realizarea de materiale de marketing pentru client: concepte de solutii/prezentari Power Point etc.
  3. Realizarea de activitati si presale si ofertare
  4. Colaboreaza cu echipele tehnice pentru definirea conceptelor de solutii
  5. Promovarea solutiilor tehnice si conceptuale la nivelul clientilor si firmelor de consultanta/proiectare
  6. Deplasari la sediul clientilor pentru definirea solutiilor tehnice de tip Smart City
  7. Deplasari in strainatate la sediul producatorilor de echipamente, participari la evenimente/conferinte nationale si internationale
  8. Intocmeste rapoarte lunare/trimestriale de tip Sales Forecast

Beneficii:

  1. Masina de serviciu dupa perioada de inductie  (1-3 luni)
  2. Telefon mobil
  3. Laptop
  4. Bonusuri consistente trimestriale in functie de performante
  5. Mediu de business proactiv cu posibilitati rapide de avansare si crestere a beneficiilor
  6. Activeaza in domeniul proiectelor de tip Smart City
  7. Participa intern la sesiuni de training pentru finantari cu fonduri Europene
  8. Echipa dinamica ce dezvolta solutii de tip Smart City

Ne poti trimite CV-ul la adresa de e-mail recrutare2@abchumancapital.ro

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.

DATE INFORMATIVE

Imi exprim acordul pentru procesarea datelor mele cu caracter personal avand ca scop al prelucrarii selectia si plasarea fortei de munca si resurse umane de catre orice entitate juridica din cadrul ABC Human Capital si/sau de orice alta terta parte autorizata de ABC Human Capital, transferul acestora catre terte parti (incluzand potentiali angajatori, retele sociale, site-uri de recrutare), in orice sistem/sisteme de evidenta in Romania sau in afara Romaniei. Am verificat Politica de confidentialitate si Limitarea Raspunderii disponibile pe acest website si am inteles drepturile care imi sunt recunoscute conform legislatiei aplicabile.*
Imi exprim acordul pentru procesarea datelor mele cu caracter personal avand ca scop reclama, marketing si publicitate, catre orice entitate juridica din cadrul ABC Human Capital si/sau de orice alta terta parte autorizata de ABC Human Capital, transferul acestora catre terte parti, in orice sistem/sisteme de evidenta in Romania sau in afara Romaniei. Am verificat Politica de confidentialitate si Limitarea Raspunderii disponibile pe acest site si am inteles drepturile care imi sunt recunoscute conform legislatiei aplicabile. De asemenea, IMI EXPRIM ACORDUL PENTRU A PRIMI DE LA ABC HUMAN CAPITAL ORICE COMUNICARI IN SCOP DE RECLAMA, MARKETING SI PUBLICITATE INCLUZAND COMUNICARI COMERCIALE (cum ar fi buletine informative, rapoarte, stiri, oferte) PRIN ORICE MIJLOACE (incluzand posta electronica, telefonie, sms, mms, curier). Confirm ca adresa de e-mail indicata in cadrul acestui site este cea la care doresc sa primesc aceste comunicari.*
Va rog sa ne comunicati acceptul dvs expres (DA – sunt de acord / NU – nu sunt de acord) cu privire la posibilitatea ca noi sa pastram CV-ul dvs in baza noastra de date si sa va trimitem in continuare propuneri de locuri de munca, conform noului regulament GDPR. https://recrutaresiselectie.ro/politica-de-confidentialitate/

Distribuie în social media