Client Service

Candidatul ideal

  • Limba engleza – avansat;
  • Cunostinte bune de utilizare PC;
  • Experienta in lucrul cu CRM reprezinta un avantaj.
  • Abilităti de rezolvare de probleme; abilităti de planificare si organizare; orientare catre client si rezultate; abilitati de comunicare si negociere;
  • Initiativa personala si implicare; capacitate de a lucra atat individual cat si in echipa; atitudine pozitiva, constructiva, dorinta de dezvoltare personala; flexibilitate in modalitatea de abordare si rezolvare a sarcinilor profesionale.

Descrierea jobului

  • Duce la indeplinire si dezvolta politica de relatii cu clientii a companiei;
  • Prezinta ofertele si acorda asistenta clientilor pe email sau la telefon;
  • Monitorizeaza permanent clientii (constituie/actualizeaza baza de date, analizeaza relatia furnizor-client si propune solutii pentru eliminarea disfunctionalitatilor ce pot interveni);
  • Raspunde si mentine relatia cu clientii pe toata perioada de derulare a contractului cu acestia, urmarirea si comunicarea scadentelor;
  • Raspunde prompt si corect la fiecare solicitare de colaborare din partea clientilor;
  • Ofera informatii pre-vânzare : Prețul și disponibilitatea,comandă de intrare, cotațiile, identificarea oportunităților, comerțul electronic, managementul cunoștințelor; gestionarea comenzilor, factura, livrările.
  • Realizeaza activitati specifice de logistica si transport in colaborare cu toti colegii din celelalte departamente.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: recrutare@abchumancapital.ro