Consultant Fonduri Europene

Responsabilitati Consultant Fonduri Europene:

• Identifica, se documenteaza si analizeaza oportunitatile de finantare
• Elaboreaza documentatii de finantare (cereri de finantare, bugete, planuri de afaceri, analize de piata, studii diverse, obtinerea documentelor necesare pentru dosarul proiectului
• Participa la implementarea proiectelor si la intocmirea documentatiilor specifice (dosare achizitie, cereri de rambursare/plata, rapoarte tehnice si financiare, notificari, acte aditionale etc.)
• Comunica cu toate partile implicate in elaborarea si implementarea proiectului: echipa de proiect, clienti, furnizori specifici (proiectanti, constructori, specialisti pe diverse domenii etc.), Autoritati Contractante, Autoritati de Implementare.

Cerinte:

• Studii superioare economice finalizate
• Experienta de minim 1-2 ani in elaborarea si implementarea proiectelor cu finantare europeana
• Cursuri in domeniul managementului proiectelor
• Cunoștinte temeinice privind legislatia nationala si comunitara in vigoare, aplicata in cadrul programelor cu finantare nerambursabila
• Cunostinte avansate de Microsoft Office
• Abilitati de comunicare (scrisa si verbala), lucru in echipa
• Capacitate ridicata de analiza si sinteza, atentie la detalii, multitasking
• Capacitate de lucru sub presiunea deadline-urilor.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro