Contabil furnizori (Work from home)

Responsabilitati:

•Verifica/inregistreaza facturile primite;

Se asigura ca toate facturile sunt inregistrate corect si la timp;
•Verifica corelarea facturilor cu cele din soft;
•Urmareste existenta/recuperarea facturilor de la furnizori;
•Se asigura ca toate diferentele cantitative si de pretexistente intre receptie si factura sunt procesate la timp si rezolvate;
•Se asigura de efectuarea compensarilor datoriilor reciproc eexistente, inainte de plata catre furnizori;
•Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii;
•Verifica si analizeaza solduri conturi contabile.

Cerinte:

  • Diplomă de licenta (studii economice; studiile contabile reprezintă un avantaj)
  • Experiență de peste 3 ani în Account Payable (pentru plăți manuale, conturi de trezorerie)
  • Este necesară o experiență de lucru relevantă in domeniu, o bună cunoaștere a principiilor, practicilor, reglementărilor și procedurilor în ceea ce privește achizițiile și conturile de plăti
  • Experienta contabilă este un plus în ceea ce privește estimările cheltuielilor necesare pentru închiderea la sfârșitul lunii
  • Se va lucra in NAVISION, experiența de lucru cu SAGA și SAP va reprezenta un avantaj
  • Abilitatea de a comunica eficient verbal și în scris

Asteptam cv-urile pe adresa de email: recrutare@abchumancapital.ro

Distribuie în social media