Contabil – servicii de turism

Responsabilitati

• Inregistrarea in programul de contabilitate a documentelor financiar-contabile: facturi clienti, facturi furnizori, bonuri fiscale, deconturi de cheltuieli, extrase bancare, etc;
• Verificarea documentelor si rapoartelor de contabilitate primara (dispozitii de incasare/plata, ordine de deplasare, decont de cheltuieli, foi de parcurs, registrul de casa, registrul de banca, evidenta platii salariilor)
• Inregistrare si operare incasari si plati
• Intocmire situatii si rapoarte financiar-contabile (saptamanal lista facturi emise/neincasate, balante de verificare pentru clienti, liste avansuri din trezorerie, etc)
• Coordonare activitate resurse umane (intocmire C.I.M., transmitere Revisal)
• Coordonare activitate economica.

Cerinte

• Studii superioare in domeniul financiar – contabil finalizate
• Experienta in operarea unui program de evidenta contabila (Saga)
• Experienta pe un post similar de minimum 5 ani
• Cunostinte de baza privind legislatia fiscal contabila (domeniul turismului – este un avantaj)
• Cunostinte limba engleza la nivel conversational prezinta avantaj
• Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint
• Alte abilitati: de calcul matematic, de comunicare, de planificare si organizare a activitatilor specifice
• Persoana responsabila, dedicata si loiala, eficienta, cu bune capacitati analitice
• Buna organizare, precizie, atentie la detalii.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: iuliana.apopei@abchumancapital.ro

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.