Coordonator comenzi – magazin online

RESPONSABILITATI PRINCIPALE (şi sarcini aferente):

  1. Management de echipa:
  • Coordonarea si motivarea echipei compusa din functiunile: Operatori facturare si Lucratori pick-up si ambalare
  • Asigurarea suportului necesar pentru atingerea obiectivelor propuse.
  • Administrarea personalului si recrutarea de noi membri
  • Alcatuirea planului de activitate si comunicarea lui catre management-ul superior
  • Analiza si propunerea pentru sistemul de salarizare si bonusare
  1. Asigura buna desfasurare a magazinului online:
  • Raportare zilnica comenzi online vs.target: numar comenzi procesate, numar comenzi livrate, incasari, retururi
  • Urmarirea targetului lunar
  • Propunere de solutii pentru imbunatatire proces, atingere/depasire target lunar
  • Intocmirea si transmiterea comenzilor catre depozit si catre parteneri
  • Gestionarea livrarilor/retururilor
  • Gestionarea stocului de produse
  • Responsabila pentru verificarea si solutionarea comenzilor reclamate/sesizate de catre clienti sau de catre colegii din departamentul de marketing/comercial
  • Asigurarea unei bune ordonari (asezare a produselor la raft) in depozitul online
  • Asigurarea ca produsele sunt corect evidentiate la raft, pe categorie/sub-categorie
  • Asigurarea unui stoc optim pentru produsele din depozitul online
  • Coordonarea intregului proces logistic; de la plasare, pana la expediere si receptionare
  • Centralizarea si solicitarea materialelor necesare pentru procesul logistic
  • Responsabilitate pentru rezultatele muncii subordonaţilor
  • Participa la inventarul magazinului online

RESPONSABILITĂŢILE POSTULUI:

Legat de activităţile specifice, răspunde de:

  1. Comunicare eficienta cu colegii, şefii şi clienţii
  • Comunicarea permanentă între colegi pentru o colaborare cât mai bună.
  • Executarea sarcinilor primite de la sef/adjunct.
  • Prezenţa la cursurile furnizate.
  • Orice neregulă trebuie raportată directorului de marketing.

SPECIFICAŢIILE POSTULUI

NIVEL DE STUDII: Superioare

EXPERIENŢĂ:

ÎN MUNCĂ: 2 ani

PE POST: 1 an experienţă pe post asemănător (constituie avantaj)

 CUNOŞTINŢE NECESARE:

  • Limba engleză
  • Cunoştinţe bune de operare PC (procesare text – Word, calcul tabelar – Excel, programe de prezentare – PowerPoint, avantaj programe procesare grafică)
  • Gestiune si raportare

APTITUDINI ŞI DEPRINDERI NECESARE:

  • Aptitudine generală de învăţare
  • Aptitudini de comunicare
  • Respectarea instrucţiunilor orale şi scrise
  • Acordare şi transmitere de informaţii
  • Deprinderi de rezolvare a problemelor
  • Deprinderi de gestionare a resurselor
  • Dexteritate manuală
  • Discriminare cromatică
  • Percepţie tridimensională

CERINŢE PENTRU EXERCITARE:

  • Atenţie concentrată şi distributivă
  • Echilibru emoţional
  • Plăcerea pentru lucrul cu oamenii
  • Rezistenţă la stres
  • Adaptare la sarcini de lucru schimbătoare
  • Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare
  • Comportament adecvat (limbaj, vestimentaţie, reguli de politeţe)
  • Trăsături pozitive de caracter

CARACTERISTICI DE PERSONALITATE: Practicantul unei astfel de ocupaţii ar trebui să fie o persoană orientată spre acţiune, serioasă şi meticuloasă în realizarea sarcinilor;

o persoană sociabilă, cu un nivel crescut de autonomie şi independenţă.

Va rugam sa trimiteti CV-ul la adresa de email: recrutare@abchumancapital.ro