CUSTOMER SERVICE & LOGISTICS RESPONSIBLE

CANDIDATUL IDEAL pentru Customer Service & Logistics Responsible – domeniu tehnic:

⇥Absolvent/(a) de studii superioare, profil tehnic sau economic
⇥Buna cunoastere a Pachetului MS Office
⇥Experienta in domeniul Logisticii, reprezinta un avantaj; – Abilitati de comunicare, orientare catre client, organizare si planificare
⇥Capacitate de analiza si sinteza
⇥Cunostinte bune de limba engleza.

RESPONSABILITATI:

⇥Preluarea comenzilor/cererilor telefonic cat si prin email
⇥Analizeaza comenzile primite de la clienti si stabileste ordinea prioritatilor;
⇥Intocmirea ofertelor pentru produsele solicitate
⇥Operarea in programul de gestiune a receptiilor de marfa, operarea facturilor si avizelor de expeditie pentru clienti.
⇥Organizeaza transportul de marfa catre client
⇥Trimiterea facturilor dup? livrare la departamentul de contabilitate
⇥Pastreaza evidenta si asigura necesarul echipamentelor de birou si depozit
⇥Asigura coerenta ordinii de fabricatie organe mecanice functie de programul de expeditie
⇥Realizeaza, analizeaza si valideaza inventarele programate si inventarele in urgenta
⇥Se informeaza despre situatia pieselor critice si cauta solutii in scopul satisfacerii cererilor clientilor, din punct de vedere cantitativ si al termenelor
⇥Evalueaza urgentele, identifica eventualele riscuri si gaseste solutii pentru client in scopul evitarii disfunctionalitatilor de livrare
⇥Informeaza clientii asupra eventualelor intarzieri ale comenzilor.

Ai experienta in domeniul logisticii, de preferat pe un post de Customer Service & Logistics Responsible? Asteptam CV-ul tau pe cv[@]abchumancapital.ro

Distribuie în social media