Dezvoltator Oracle SQL, PL/SQL

Responsabilitati:

 Dezvolta, testeaza si intretine aplicatii software
 Realizeaza specificatiile proiectului atat la nivel de utilizator cat si la nivel functional, folosite ulterior ca baza
pentru dezvoltare
 Documenteaza fiecare sectiune de cod scrisa
 Documenteaza pentru utilizatorul final functionalitatile realizate (manual de utilizare)
 Interactioneaza cu clientii interni pt. a determina specificatiile detaliate pentru fiecare cerinta data spre dezvoltare
 Interactioneaza cu utilizatorii finali pentru a gasi cea mai buna solutie pentru interfata aplicatiilor
 Asigura suport pentru aplicatiile dezvoltate si/sau existente in companie

Cerinte

 Studii superioare in domeniul IT (profil tehnic: automatica si calculatoare, ASE – CSIE, Matematica – Informatica, etc)
 Limba engleza – nivel avansat
 Cunostinte avansate de SQL, PL/ SQL pe baze de date Oracle
 Sa fie o persoana organizata, care sa stie sa finalizeze proiectele
 Sa aiba capacitatea de a intelege notiunile de business ale companiei pentru a putea oferi solutii tehnice eficiente
 Capacitate de concentrare, analiza si sinteza
 Capacitate de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta
 Capacitate de asumare a responsabilitatii
 Sa ofere solutii la problemele care apar in zona de responsabilitate
 Spirit de echipa – sa fie interesat de atingerea obiectivelor la nivel de echipa, sa ajute colegii de echipa in acest sens
 Atentie la detalii – sa fie capabil de a efectua corect sarcinile si in conditii de stres si sa verifice intodeauna detaliile la predarea informatiilor altor persoane
 Abilitati de comunicare (in discutii directe, la telefon, in scris) prin care sa transpuna cerintele tehnice in termeni non-tehnici catre utilizatorii finali.

Beneficii Oferite

Asigurare medicala privata
Asigurare de viata (de grup)
Prima Paste/Craciun
Training-uri.
Exista posibilitatea de a lucra 1 zi/ saptamana remote de acasa (in momentul in care va putea sa lucreze fara supervizare).
Salariul atractiv.

Va rugam sa transmiteti CV-urile pe adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.