Digital Marketing Specialist

Responsabilitati

– stabileste impreuna cu echipa de marketing obiectivele canalului digital
– monitorizeaza implementarea campaniilor pe toate canalele (SEO, SEM, Social Media, Display etc)
– este responsabil cu monitorizarea indicatorilor de performanta atat ai site-ului cat si ai agentiilor partenere si departamentului
– lucreza indeaproape cu agentiile de digital advertising si asigura implementarea eficienta (din punct de vedere cost si timp) a tuturor initiativelor stabilite
– responsabil cu monitorizarea implementarii strategiei de Digital pe toate canalele
– analizeaza indicatorii de performanta din toate canalele Digitale si stabileste planuri de actiune pentru optimizarea lor
– este responsabil cu intocmirea rapoartelor periodice (lunare, trimestriale, anuale) si prezentarea lor managementului companiei
– CRO.

Cerinte

– intelege mediul online din Romania si are experienta in crearea de strategii pentru campaniile online pe toate canalele digitale;
– are experienta de lucru cu agentii externe de creatie, social media, SEO si PPC
– are cunostinte solide de Google Analytics, stie sa intocmeasca rapoarte custom, intelege datele si are apetit pentru analize de date de business, user journey, conversion funnels, rezultate experimente, etc.
– a lucrat cu platforme ca: Google Tag Manager, Google Search Console, Hotjar, Facebook Ads Manager, MailChimp
– intelege HTML;
– are cunostinte solide de lucru cu P&L si rapoarte complexe
– are experienta in analiza datelor din multimple sisteme de raportare (ERP Vs. CRM Vs. WebAnalytics)
– are cunostinte solide de lucru cu produsele Google (in special Analytics, AdWords si Tag Manager)
– intelege scopul experimentelor de tip A/ B si poate concepe teste de la ipoteza pana la determinarea variantei castigatoare
– are experienta in coordonarea de proiecte de performance
– cunostinte avansate de Excel.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro