Director Financiar – productie industriala

Responsabilitati

– Coordonarea activitatilor din cadrul departamentului financiar-contabil al firmei si prezentarea rapoartelor specifice conducerii societatii
– Asigurarea intocmirii rapoartelor necesare managementului in vederea luarii deciziilor necesare desfasurarii activitatii
– Sa se asigure de intocmirea in cadrul termenelor legale a obligatiilor companiei catre stat (rapoarte, declaratii etc.)
– Activitati de controlling intern.

Cerinte

• studii superioare finante-contabilitate; expert contabil autorizat (preferabil);
• experienta de cel putin 3 ani in domeniul managementului financiar-contabil intr-o pozitie de conducere, de preferinta in companii de productie industriala ori in audit financiar-contabil;
• experienta in planificarea resurselor si urmarirea lucrarilor in domeniul managementului financiar-contabil;
• experienta in verificarea inregistrarii drepturilor salariale si a contributiilor datorate;
• experienta/capacitate manageriala si de colaborare cu echipa de salariati specializati din subordine;
• experienta in relatiile cu conducerea executiva a companiei – analize de risc, analize si situatii de sinteza, raportari periodice;
• experienta in exploatarea sistemelor informatice de gestiune financiar-contabila si ERP;
• experienta in domeniul raportarilor catre autoritatile fiscale si al relatiilor cu institutiile financiare (banci, asigurari) si cu auditori externi;
• cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro