DIRECTOR NATIONAL VANZARI HORECA

RESPONSABILITATI – Director National Vanzari HoReCa:

⇥Elaboreaza si urmareste realizarea planului de vanzari
⇥Realizarea obiectivelor de vanzari si profit alocate departamentului vanzari HoReCa
⇥Analizeaza tendintele pietei si propune Directorului executiv obiective de vanzari si profit
⇥Stabileste obiectivele Supervizorilori de Vanzari din subordine in concordanta cu obiectivele departamentului
⇥Urmareste acoperirea nationala cu o retea de distributie eficienta
⇥Propune si implementeaza masuri de reducere a costurilor
⇥Raspunde de activitatea de trade marketing, stabileste, cand este cazul, noi segmentari ale clientilor Food Service, cu abordari comerciale diferite pe fiecare canal
⇥Propune, pe baza unor analize documentate, noi furnizori si/sau extinderea de game de produse existente
⇥Fixeaza obiectivele si cotele de vanzare lunare, trimestriale si anuale pentru fiecare zona, categorii de produse, tipuri de clienti
⇥Stabileste structura de vanzare si extinderea in teritoriu : posturi, necesar forta de vanzari, nivel de salarizare si le propune spre aprobare Directorului de Operatiuni, prin intermediul directorului executiv.

CERINTE:

⇥Studii superioare economice sau tehnice
⇥Experienta in vanzari minim 5 ani si minim 2 ani experienta pe post asemanator
⇥Cunostinte de tehnici de vanzare directa si indirecta, tehnici de negociere, management
⇥Cunostinte avansate de limba engleza (citit, scris, vorbit)
⇥Cunoasterea in profunzime a pietei locale
⇥Cunoasterea generala a mediului de afaceri romanesc
⇥Tehnici si instrumente financiar-contabile: cunostinte in stabilirea si executia bugetelor de vanzari si costuri
⇥Spirit organizatoric foarte dezvoltat
⇥Capacitate de a evalua si a lua decizii prompte

CARACTERISTICI DE PERSONALITATE: orientare spre profit, spirit practic, incredere in sine, perseverenta, pro-activitate, energie, fluenta verbala, creativitate, interes pentru informarea/ajutorarea si dezvoltarea altora, sociabilitate, tact, amabilitate, inclinatie pentru conducerea si controlul oamenilor.

Ai experienta in vanzari, pe un post de Director National Vanzari HoReCa? Asteptam CV-ul tau pe adresa cv[@]abchumancapital.ro