Economist – zona de Nord

Responsabilitati

1. Evidenta furnizorilor si clientilor:
2. Inregistrarea registrului de casa in lei/valuta in programul de contabilitate;
3. Inregistrarea extraselor de banca in lei si devize
4. Evidenta, analiza si inregistrarea cheltuielilor in avans;
5. Evidenta si inregistrarea amortizarii mijloacelor fixe si reevaluare aconturilor in valuta in excel si programul de contabilitate;
6. Evidenta si inregistrarea uzurii obiectelor de inventar
7. Calculul si inchiderea TVA-ului. Intocmirea decontului TVA pana la data de 25 ale fiecarei luni ;
8. Calculul impozitului pe profit si intocmirea declaratiei privind impozitul pe profit (pana pe data de 25 ale fiecarei luni urmatoare inchiderii trimestrului);
9. Inchidereaveniturilor si cheltuielilor;
10. Intocmirea bilantului contabil ;
11. Evidenta, analiza si inregistrarea deconturilor lunare ale salariatilor pe categorii de cheltuieli;
12. Evidenta, verificarea si depunerea la banca a cecurilor/biletelor la ordin de la clienti;
13. Intocmireadeclaratiei 390, 394;
14. Intocmirea si transmiterea declaratiei lunare catre Administratia Fondului de Mediu ; transmiterea lunara a datelor catre SC ECO-X SRL ;
15. Intocmirea lunara a urmatoarelor rapoarte :
– Situatia de transport intern,
– Situatia deconturilor
– Situatia privind cheltuielile de publicitate,
– Situatia privind comparatia cifrei de afacericu nr. de placi;
16. Intocmirea saptamanala a urmatoarelor rapoarte:
– Situatia privind trezoreria (Luni),
– Situatia clientilor intarziati (Luni),
– Transmiterea extraselor de cont cu facturile scadente (Luni),
– Situatia clientilor pe fiecare agent de vanzari (Vineri)
17. Completarea Registrului Jurnal, Registrului Inventar, Registrului de Evidenta Fiscala ;
18. Orice alte sarcini stabilite pe cale ierarhica.

Cerinte

Persoana responsabila, meticuloasa, implicata.
Atitudine proactiva. Persoana vesela, joviala.
Studii economice.
Posibilitate si dorinta de a lucra in zona de Nord a capitalei.

Beneficii Oferite

Companie multinationala.
Mediu de lucru placut.

Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 128 MB.