Generalist resurse umane

Responsabilitati

– Defineste si aplica toate criteriile si metodologiile de recrutare agreate de companie
– Intocmeste job descriptions si profilele pentru diversele pozitii din companie in acord cu cerintele sefilor de departament
– Posteaza anunturile de recrutare
– Selectarea aplicatiilor primite in conformitate cu -cerintele posturilor si sustinerea interviurilor
– Monitorizarea procesului de recrutare pana la finalizarea sa cu succes
– Aplica metodologia de evaluare a performantelor angajatilor
– Realizarea de activitati administrative in domeniul resurselor umane: pontaje, completarea registrului de evidenta a salariatilor, intocmirea fisei postului, intcmirea contractelor individuale de munca, eliberarea de adeverinte
– Intocmeste si gestioneaza dosarele de personal ale salariatilor companiei
– Actualizarea cunostintelor de legislatie a muncii
– Realizarea de rapoarte si situatii statistice.

Cerinte

– Studii superioare in domeniul socio-uman
– Experienta in domeniul resurselor umane, pe o pozitie similara, minim 2-3 ani
– Abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare si auto-organizare, analiza, intuitie si capacitate de observare
Cunostinte operare PC – Word, Excel, Internet.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 128 MB.