Inginer Sistem Cluj Napoca

  • Full Time
  • Cluj

Responsabilitati Inginer Sistem Cluj Napoca:

Asigura instalarea şi întreţinerea echipamentelor IT utilizate de angajaţi (computere şi periferice);
Administrareaza echipamentele de calcul si licenţele software achizitionate de companie;
Instalează, configurează si asigură mentenanţa aplicaţiilor IT pe computerele companiei;
Asigură service-ul (în colaborare cu furnizorii specifici) a dispozitivelor periferice şi a staţiilor de lucru.

Cerinte:

Studii medii/superioare tehnice (Informatică, Calculatoare);
Minimum 2 ani experienţă în domeniu pe o poziţie similară;
Cunostinte si abilitati tehnice/ tehnologie:
Sisteme de operare Windows, notiuni de depanare Hardware, MS Office, retele de comunicatii IT, Unix, configurare şi administrare dispozitive de routare şi dispozitive de reţea inteligente;
Excelente cunostinte de securitate a datelor si comunicatiilor;
Abilităţi dezvoltate de comunicare verbală şi scrisă şi inter-relaţionare;
Limba Engleză nivel mediu;
Responsabilitate

Beneficii Oferite

Grila – 5.000 lei brut – 3.450 lei net