INTERNATIONAL SALES REPRESENTATIVE (farma)

Responsabilitati

 Realizarea procesului de vanzare si promovare a produselor si imaginii companiei la nivel international
 Administrarea portofoliului de clienti conform cu standardele de buna practica ale companiei
 Recuperarea platilor conform facturilor scadente
 Intocmirea rapoartelor necesare in procesul de vanzare
 Raspunde de mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii
 Raspunde de tratarea reclamatiilor, sugestiilor, propunerilor clientului
 Raspunde de corectitudinea facturilor/ datelor/ rapoartelor privind situatia vanzarilor
 Colaboreaza cu Dep. Comercial pentru atingerea/ depasirea obiectivelor de vanzari stabilite
 Initiaza, pastreaza si dezvolta relatiile cu clientii
 Negociaza conditiile comerciale stabilite in prealabil cu superiorul direct
 Verifica existenta si intocmeste corect si complet contractele standard de vanzare- cumparare cu clientii
 Obtine, arhiveaza si verifica existenta tuturor certificatelor necesare pentru desfasurarea activitatii
 Analizeaza relatia furnizor-client, monitorizeaza gradul de satisfactie al clientilor si efectueaza propuneri in vederea dezvoltarii acestor relatii
 Prospecteaza periodic piata internationala, actualizeaza baza de date, identifica potentiali clienti si noi oportunitati de business.

Cerinte

 Minim 3 ani pe o pozitie similara – parallel trade (activitati de comert intarcomunitar / export) intr-o companie distribuitoare de medicamente/lant farmaceutic
 Studii superioare finalizate
 Limba engleza – nivel avansat
 Cunostinte avansate de Excel
 Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala;
 Organizat, cu spirit de initiativa;
 Capacitate de a lucra in echipa si in conditii de stres;
 Foarte bun negociator; orientat catre client;
 Diplomat, organizat, flexibil, perseverent, analitic adaptabil, sociabil.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro