Junior Office Manager (Executive assistant) – Locatie job: Oman

  • Full Time
  • Oman

Responsabilitati

Asigurarea unui flux informational eficient intre manager si celelalte departamente din cadrul companiei precum si intre manager si exterior. Job-ul se va desfasura in Oman.
Sarcini si responsabilitati:
– Planifica, organizeaza si tine evidenta agendei biroului si a managerului;
– Sustine activitatea zilnica a receptiei si asigura suportul administrativ necesar;
– Desfasoara activitatea de protocol;
– Rezolva diverse probleme aparute la client si preia comenzile telefonice ale acestora;
– Actualizeaza baza de date cu fise de client si datele de identificare ale clientilor;
– Gestioneaza corespondenta electronica privind cereri de oferta sau diverse informatii privind produsele distribuite de societatea noastra;
– Intocmeste diverse rapoarte, zilnice,saptamanale, lunare, trimestriale;
– Actualizeaza ofertele de pret;
– Pregateste rapoartele si documente necesare managerului bazandu-se pe cercetare si informatii primite de la celelalte departamente precum si pe baza cercetariilor proprii ;
– Reprezinta societatea in fata autoritatilor publice pe baza mandatului acordat de catre manager;
– Coordoneaza activitatea de vanzare desfasurata prin biroul din Oman , in sensul ca va centraliza zilnic rapoartele de vanzari, va verifica traseele agentilor alocate de catre manager si va verifica indeplinirea obiectivelor de vanzare de catre acestia.

Cerinte

– Nivel de studii: superioare;
– Experienta pe un post similar: minim 2 ani;
– Cunostinte de operare PC – nivel foarte bun pentru Windows, MS Office, InternetExplorer, Outlook Express;
– Limba engleza – nivel avansat;
– Abilitati de comunicare (verbala si scrisa, atat in limba romana, cat si in limba engleza);
– Abilitati de organizare, planificare, analiza;
– Capacitate de prioritizare;
– Capacitate de a respecta termene limita;
– Prezenta agreabila, atentie catre detalii;
– Responsabilitate, punctualitate, corectitudine si seriozitate.
– Prezinta avantaj o experienta minima in vanzari (relationare cu clientii firmei si suport pentru reprezentatii de vanzari).

Beneficii Oferite

– Cazare asigurata de catre companie;
– Masina de serviciu;
– Telefon de serviciu;
– Laptop;
– Oportunitati de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe tinere, dinamice, entuziaste si intr-o companie de succes pe piata romaneasca, care se dezvolta in acest moment si in strainatate (Oman).

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

Distribuie în social media