Operator Facturare

Responsabilitati

1. Emite facturile de bonus catre clienti, in baza solicitarii scrise a sefului departamentului de vanzari.
2. Emite avize de expeditie doar cu aprobarea prealabila a sefului departamentului logistic
3. Emite avize de transfer doar cu aprobarea coordonatorului de achizitii.
4. Emite facturi proforme in baza comenzilor lansate din tableta de catre agentii de vanzari.
5. Emite facturi de retur, in baza proceselor-verbale de retur, aprobate de catre gestionar si ulterior de catre
seful departamentului logistic, conform procedurii de retur marfa.
6. Preda zilnic pe baza de borderou agentilor de vanzari facturile ce trebuie confirmate de catre client.
7. Zilnic, are obligatia ca toate facturile ridicate de catre agentii de vanzari, sa fie centralizate
8. Efectueaza incasari in numerar, preia documentele de la echipele de livrari si le depune la casierie.
9. Emite foaia de depunere, o completeaza cu valorile incasarilor aferente chitantelor si cu observatiile in
legatura cu chitantele anulate si neincasate, precum si cu documentele de plata preluate de la echipa de
livrari.
10. Introduce facturile de intrare marfa in baza proceselor verbale de receptie, semnate de gestionar si seful
compartimentului de aprovizionare.
11. Zilnic, are obligatia ca pana la sfarsitul programului sa emita raportul de livrari si sa-l transmita pe mail catre
toti sefii de departament.
12. Verifica facturile rosii (semnatura si stampila de primire), documentele de incasare.
13. Indosariaza si arhiveaza facturile, fisele de comanda livrate, fisele de clienti noi.

Cerinte

– Experienta pe un post similar, de operator facturare, minim 2-3 ani.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro