Payroll Coordinator

Cerinte:

  • Minim 5 ani experiență pe o poziție similară în domeniul de salarizare;
    • Abilităţi excelente de operare cu Microsoft Office (Word, Excel);
    • Abilități excelente de operare într-un software de salarizare (avantaj DP Payroll);
    • Bune cunoștințe de legislație a muncii și a procedurilor financiare;
  • Obligatoriu: calificare inspector resurse umane/salarizare;
  • Obligatoriu: Studii superioare;
    • Abilităţi excelente de comunicare orală şi scrisă în limba engleza (avantaj franceza);

Responsabilitati:

  • Este responsabil de dezvoltarea departamentului si de respectarea planificării proceselor de salarizare și raportare, precum și de verificarea respectării modului de realizare a proceselor de salarizare pentru clientii companiei;
  • Preia complet (intr-o prima faza) serviciile de gestiune de personal si salarizare cu grade diferite de dificultate (aprox. 500 salariati)
  • Responsabil de controlul, anticiparea și implementarea schimbărilor în procese;
  • Managementul riscului;
  • Coordoneaza procesul de bugetare si planurile de afaceri pe termen mediu si lung;
  • Gestionează și formeaza o echipă;
  • Ofertare/negociere/contractare clienti;
  • Responsabil proceduri de lucru interne;
  • Salarizare si HR pentru salariatii companiei;
  • Trainer pentru cursuri oferite clientilor;
  • Realizează monitorizarea activității și comunică toate activitățile de consolidare urmate procesului de salarizare;
  • Distribuie sarcinile de lucru echipei și organizează programul de lucru;
  • Asigură back-up pentru întregul departament în absența responsabililor de salarizare;
  • Se ocupă de integrarea și monitorizarea noilor veniți, cât și de organizarea unor ședințe regulate împreună cu echipa;
  • Identifică și rezolvă orice excepții sau probleme care apar în cadrul procesului de salarizare pentru clientii companiei;
  • Întocmește rapoarte săptămânale privind activitățile sectorului de responsabilitate și progresele înregistrate în îndeplinirea obiectivelor în conformitate cu modelul stabilit împreună cu ierarhia;
  • Informează superiorii despre orice date importante care afectează cursul normal al business-ului și al activitatii;
  • Menține actualizate toate documentele legale referitoare la zona de responsabilitate și confidențialitatea informațiilor de salarizare.

Alte informatii:

  • Activitatea se desfasoara de la sediul companiei (Bucuresti, sector 1) ulterior exista posibilitatea de a lucra de acasa;
  • Program: 9:00-18:00

Se ofera:

  • Bonus anual in functie de performanta
  • Telefon/Laptop;
  • Beneficii extrasalariale
  • Abonament medical
  • Traning profesional

Va rugam sa trimiteti cv-ul pe adresa: recrutare@abchumancapital.ro

Distribuie în social media