Programator CNC

Responsabilitati pentru Programator CNC:

– Proiecteaza masinile unelte conform specificatiilor clientului

– Insuseste produsele din punct de vedere tehnic pentru a oferi consultanta la vanzare si punere in functiune

– Suport tehnic catre potentiali client, realizarea ofertelor catre clienti

– Ofera detalii despre produs, avantaje fata de produsele concurentei

– Mentine relatia cu furnizorii externi din pdv tehnic, alcatuieste documentatie in limba romana pentru produsele prezentate.

– Mentine relatia cu departamentele de service si punere in functiune a furnizorilor

– Organizeaza deplasari impreuna cu clientii la furnizori

– Participa la expozitii internationale

– Participarea la alcatuirea fiselor tehnice a produselor si manualelor de utilizare.

– Intocmeste si trimite comenzile de piese de schimb catre furnizori interni si externi.

– Urmareste comenzile in derulare din punct de vedere tehnic.

Cerinte:

– Inginer cu experienta teoretica si practica pentru proiectarea si constructia de masini-unelte , utilaje

– Flexibil la programul de activitate si deplasari

– Familiarizat cu sisteme de control numeric pe masini-unelte

– Studii superioare tehnice constituie un avantaj;

– Permis de conducere categoria B constituie un avantaj

– Engleza nivel avansat,

– Cunostinte PC – nivel avansat Word, Excel, Outlook.

– Persoana organizata, analitica, comunicativa, prompta, proactiva, atenta la detalii, concilianta, cooperanta cu abilitati de negociere si comunicare.

Beneficii Oferite:

Training in strainatate; Decontare transport.

Va rog sa trimiteti aplicatiile pentru Programator CNC pe adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro