Programator PHP

Descrierea jobului Programator PHP:
–  In acest post te vei ocupa in principal de crearea de site-uri in PHP, dar si de modificarea sau mentenanta altor site-uri deja existente. De asemenea, vei lucra la dezvoltarea unor aplicatii web pentru tablete sau telefoane mobile.
– Oferim un salariu atractiv, pe baza performantei si experientei, precum si un mediu prietenos de munca, alaturi de colegi tineri. Biroul nostru este situat in centrul Bucurestiului, in zona Universitate.

Candidatul ideal:
– Studii superioare in domeniul informaticii, ori terminate ori in curs.
– Este necesara o buna stapânire a tehnologiilor utilizate pentru dezvoltarea site-urilor web (PHP, HTML, CSS, Javascript, SQL), precum si cunostinte solide de programare orientata obiect.
– Constituie un avantaj cunostintele legate de sisteme precum Joomla, WordPress, Magento sau framework-uri web precum Yii.
– Experienta in tehnologii frontend precum jQuery, Bootstrap sau responsive design.
– Sunt apreciate si cunostintele de grafica 2D sau design.
– Limba engleza la nivel avansat.

Va rugam sa trimiteti CV-urile la adresa: elena.gorea[@]abchumancapital.ro