Programator PL/SQL

Responsabilitati ca Programator PL/SQL:

 Proiecteaza, realizeaza, dezvolta si implementeaza aplicatii software în functie de necesitatile operative ale companiei
 Dezvolta noi functionalitati conform cerintelor aparute in implementarea noilor produse in aplicatiile companiei
 Asigura suportul pentru testarea aplicatiilor dezvoltate
 Dezvolta/modifica rapoarte in functie de necesitati (colaboreaza cu Departamentul BPM pentru a intelege cerintele de business si a identifica cele mai bune solutii pentru implementare)
 Dezvolta/modifica view-uri, functii, proceduri, triggeri in functie de cerintele aparute in dezvoltarea noilor produse de asigurare in aplicatiile companiei
 Administreaza codurile sursa dezvoltate si gestioneaza versionarea acestora.

Cerinte:

 Studii superioare de Automatica si Calculatoare, Cibernetica sau Informatica
 Minim 3 ani experienta in programare
 Bune cunostinte de PL/SQL, Baze de date Oracle (DDL, DML), Oracle BI Publisher
 Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
 Capacitatea de a lucra cu termene limita
 Gandire creativa si initiativa
 Orientare spre rezultate

Constituie avantaj:
 Cunostinte de JAVA si/sau Oracle ADF
 Dezvoltare servicii web.

Beneficii Oferite:

Se vor negocia in urma interviului.

Va rugam sa trimiteti CV-ul pe adresa elena.gorea[@]abchumancapital.ro