Project Manager eCommerce

Cerinte:

– Minim 3 ani de experienta pe pozitii de project management tehnic sau project management eCommerce
– Familiarizat cu concepte de lucru precum Agile, SCRUM, șamd și experiență în gestionareaproiectelor în tool-uri precum JIRA, OpenProject șamd
– Constituie avantaj cunoștințe de SEO, arhitectură funcțională a site-urilor
– Constituie avantaj experienta de lucru cu platforma Hybris
– Constituie avantaj un background de programare
– Bunе аbilitаti dе comunicаre si intеractiunе

Responsabilitati:

– Planifica, organizeaza, coordoneaza si asigura dezvoltarea tuturor proiectelor echipei de ecommerce
– Dezvolta planuri de proiect, detaliaza cerinte de business, seteaza termenele pentru toate proiectele de comert electronic noi sau aflate in derulare, urmareste progresul acestora si pregateste statusuri recurente
– Asigura interfatarea cu echipele de dezvoltare interne si externe pentru dezvoltarea tuturor proiectelor echipei de ecommerce
– Stabileste intalniri intra si inter departamentale pentru asigurarea calitatii proiectelor coordonate
– Evalueaza, testeaza, raporteaza si propune masuri in urma analizei statusului pe proiectele coordonate
– Comunica cu cei implicati in proiect riscurile, provocarile si sarcinile care apar pe parcursul proiectului.
– Gestioneaza proactiv modificările proiectelor, identifica eventualele crize și elaboreaza planuri de urgență
– Realizeaza si trimite catre toti cei interesati rapoarte si situatii ale proiectelor dupa implementarea acestora.
– Ofera suport tehnic pentru cerintele venite din partea echipei de ecommerce sau callcenter
– Gestioneaza aspectelor operaționale de zi cu zi ale proiectului

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

Distribuie în social media