Project Manager IT

Responsabilitati ca Project Manager IT:
Asigura planificarea, coordonarea, monitorizarea si implementarea proiectelor IT;
Participa la toate fazele din ciclul de viata al proiectelor IT: initiere, planificare, executie, monitorizare si control, inchidere;
Generalizează şi implementează „cele mai bune practici” în domeniu în contextul managementului de proiect.

Profil candidat:
Minimum 3 ani pe un post similar în industria de bancara, asigurări sau IT;
Excelente cunoştinţe managementul proiectelor;
Excelente abilitati de organizare, planificare si coordonare; prioritizare si managementul timpului;
Studii superioare profil Automatica, Cibernetica, Informatica, Electronica;
Abilităţi solide de operare pe calculator (MsOffice, aplicatii specifice);
Limba engleza la nivel avansat.

Constituie avantaj:
Experienta in gestionarea proiectelor de dezvoltare software sau de imbunatatire a infrastructurii IT;
Proiecte de optimizare a proceselor folosind metodologia Lean SixSigma;
Cunostinte solutiei MS Project Server.