Quality Specialist

Rolul principal: Urmarirea activitatii in vederea mentinerii standardelor de calitate superioara ale produselor si serviciilor oferite de companie.

Responsabilitati:

  • Monitorizarea activitatii de vanzare in vederea imbunatatirii calitatii serviciilor;
  • Gestionarea relațiilor comerciale și oferirea de sprijin tehnic clienților activi și potențiali – intalniri de prezentare a produselor impreuna cu reprezentantii tehnici, ASM, RSM. Impreuna identifica inadvertentele de calitate si gasesc solutii ce vor fi propuse;
  • Discutii permanente cu colegii si clientii in vederea prezentarii de solutii optime;
  • Monitorizerea proactiva a comenzilor, păstrând mereu legătura cu colegii de departament implicati în procesul de vanzare, ca să fie sigur de succesul proiectelor.
  • Monitorizarea  si implementarea corecta a  politicilor comerciale ale companiei.
  • Cunoasterea specificatiilor tehnice ale produselor in vederea oferirii celor mai potrivite solutii clientilor finali;
  • Analiza pietei si a concurentei, atat din punctul de vedere al specificatiilor produselor, cat si al calitatii serviciilor oferite;
  • Raportarea eventualelor neconcordante in activitate.
  • Postul presupune  90% din activitate deplasări în teritoriu la nivel national, cu cazare și diurnă plătite de companie.

Persoana aleasă, va beneficia de:

  • Un mediu de lucru profesionist;
  • Salariu fix + comision din vânzări (garantat in perioada de proba);
  • Mașină, laptop, telefon de serviciu, ce pot fi folosite si in interes personal;
  • Asigurare de sanatate;
  • Concediu de odihna extins in functie de vechimea in munca;

Cerinte:

  • Persoana punctuala, organizata, orientata catre client si catre rezultat;
  • Persoana atenta la detalii, confidenta, sociabila, capabila sa obtina informatii;
  • Excelente abilitati tehnice;
  • Curiozitate intelectuala;
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere;
  • Abilitati de inter-relationare la orice nivel;
  • Permis auto, cat B;

Ne puteti trimite CV-ul la adresa de e-mail recrutare2@abchumancapital.ro

Distribuie în social media