Recruiter – Agentie de recrutare – Part time

  • Part Time

Responsabilitati

– Colaborarea directa cu clientii firmei in vederea definirii profilurilor candidatilor pentru posturile vacante;
– Elaborarea anunturilor de recrutare si folosirea diverselor modalitati de identificare si atragere a celor mai potriviti candidati (prin abordare directa sau head hunting);
– Elaborarea fiselor de interviu si verificarea recomandarile candidatilor;
– Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii firmei prin informarea in legatura cu desfasurarea procesului de recrutare;
– Organizarea bazei de date a firmei.

Cerinte

– Studii superioare in domeniul socio-uman,
– Experienta in domeniul resurselor umane, pe o pozitie similara, minim un an,
– Experienta in derularea in paralel a mai multor proiecte cu complexitati diferite,
– Abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare si auto-organizare, analiza, intuitie si capacitate de observare
– Limba engleza la nivel avansat,
– Cunostinte operare PC – Word, Excel, Internet.

CV-urile pot fi trimise a urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro