Recruitment Manager

Responsabilitati:

– Este responsabil de definirea si implementarea strategiei de recrutare pe termen scurt si mediu in functie de obiectivele de dezvoltare si de business ale organizatiei
– Urmareste permanent si raporteaza periodic realizarea indicatorilor de recrutare (numar total de recrutari, durata medie de recrutare, costul mediu de recrutare etc.)
– Coordoneaza departamentul si gestioneaza eficient resursele acestuia (echipa din subordine, instrumentele specifice de recrutare, bugetele alocate), asigurand buna desfasurare si permanenta imbunatatire a activitatii de recrutare, precum si obtinerea performantei individuale si de echipa.

Cerinte:

– Experienta 5-10 ani in: managementul unei echipei (juniori, middle si seniori) si in coordonarea activitatii de recrutare pe pozitii tehnice si nontehnice, operationale si de coordonare, generale si de nisa
– Studii superioare
– Limba franceza – nivel minim B1-B2;
– Limba engleza – nivel minim B2;
– Cunoaste dinamica pietei muncii (adaptarea politicilor de recrutare ale marilor companii, evolutia in profilul cautat al candidatilor, specificul de recrutare a acestora etc.);
– Este la curent cu tendintele de automatizare a proceselor si instrumentelor de recrutare;
– Are capacitate dezvoltata de analiza, sinteza si interpretare a indicatorilor de business
– Detine abilitati excelente de comunicare orala si scrisa, de relationare la nivel intern si extern al unei organizatii
– Flexibilitate si adaptabilitate ridicate, consecventa si determinare
– Disponibil la deplasari in tara si in international, in functie de nevoile de business.

Oferta:

– Limba franceza si/sau limba engleza – nivel minim B2
– Cunostinte despre dinamica si evolutia pietei muncii (adaptarea politicilor de recrutare ale marilor companii, evolutia in profilul cautat al candidatilor, etc.);
– Se informeaza permanent cu privire la tendintele de automatizare a proceselor si instrumentelor de recrutare;
– Detine o capacitate dezvoltata de analiza, sinteza si interpretare a indicatorilor de business
– Are abilitati excelente de comunicare si relationare atat cu echipa cat si cu partenerii companiei
– Disponibil la deplasari in tara si in international, in functie de nevoile companiei.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro