REPREZENTANT VANZARI – B2B – gravura si print digital

Reprezentant de vanzari – B2B – gravura si print digital

Responsabilitati

– Dezvoltarea unei retele proprii de clienti si mentinerea legaturilor cu clientii existenti – vanzari B2B
– Asigurarea procesului de vanzare si promovare a produselor
– Intretinerea, dezvoltarea si pastrarea relatiei cu clientii din zona atribuita – Bucuresti + Sud
– Atingerea target-ului fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor
– Prospectarea periodica a pietei, actualizarea bazei de date, identificarea potentialilor clienti si atragerea acestora
– Preia comanda clientilor si o transmite spre procesare operatorilor
– Incaseaza contravaloarea comenzilor emise (cash sau instrument de plata la termen)
– Pregatirea rapoartelor de activitate si a altor rapoarte speciale cerute de management.

Cerinte

– Experienta de minim 1 an in domeniul VANZARILOR B2B.
– Studii superioare
– Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
– Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala; organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.
– Persoana dinamica,ambitioasa,sociabila ,deschisa provacarilor si cu abilitati de comunicare.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro