RESPONSABIL executie/derulare contracte – agricultura

Cerinte:

  • Studii universitare, absolvite cu licenta/ diploma (preferabil in domeniul agriculturii sau economice)
  • Minimum 2 ani experienta in domeniul agriculturii (preferabil in roluri similare)
  • Cunostinte de operare in retea si MSOffice (Outlook, Excel etc.)
  • Cunostinte legate de legislatia specifica si despre gestionarea/ arhivarea documentelor
  • Spirit analitic si capacitate de sinteza a informatiilor relevante, meticulozitate si atentie la detalii
  • Abilitati de documentare, argumentare, prezentare si raportare
  •  Discretie, tact si perspicacitate.

Responsabilitati:

  • Monitorizarea stocurilor de cereale aflate la terti si in locatiile companiei
  • Monitorizarea lichidarilor de gestiune si realizarea corespondentei necesare in caz de inadvertente
  • Verificarea zilnica a statusului comenzilor si vanzarii produselor
  • Generarea comenzilor de livrare si dispozitiilor de livrare directa catre departamentul de logistica
  • Inregistrarea si pastrarea evidentei livrarilor
  • Operarea in programul  de gestiune/ contabilitate al societatii, in vederea inregistrarii facturilor finale, prior plata
  • Urmarirea  situatiei facturarii comenzilor livrate catre client
  • Pregatirea si emiterea formelor contractuale de vanzare marfa (cereale)
  • Asigurarea claritatii si conformitatii tuturor conditiilor contractuale si respectarea integrala a acestora in executie
  • Centralizarea contractelor de vanzare
  • Verificarea calculatiilor primite
  • Intocmirea raportarilor lunare privind situatia facturilor emise
  • Anuntarea depozitelor despre sosirea marfii (comanda avize si alte documente necesare)
  • Verificarea si corectarea tuturor facturilor de prestari sosite la inceput si la sfarsit de luna
  • Monitorizarea colectarii documentelor din teritoriu, necesare la intregirea si actualizarea stocului in programul societatii
  • Asigurarea fluxului de informatii intre toate partile implicate in executie.

Ne puteti trimite CV-ul pe adresa de e-mail recrutare1@bchumancapital.ro

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.
Prin trimiterea acestui formular sunteți de acord cu acceptarea Termenilor și condițiilor, disponibili la adresa https://recrutaresiselectie.ro/termeni-si-conditii-de-utilizare/ si cu politica de confidentialitate si protectie a datelor, disponibila la adresa: https://recrutaresiselectie.ro/politica-de-confidentialitate/

Distribuie în social media