Responsabil marketing

Cerinte:
– Capacitate de organizare si sistematizare a informatiilor
– Abilitati de comunicare si prezentare
– Persoana organizata si responsabila
– Disponibilitate de deplasare in tara pentru organizare de evenimente si training-uri cel putin de 2 ori/luna
– Permis de conducere si experienta in condus
– Cunoastere foarte buna a limbii engleze scris si vorbit si abilitatea de a realiza traduceri
– Abilitati foarte bune de utilizare a calculatorului, preferabil si a programelor de grafica (CorelDraw)
– Reprezinta un avantaj cunoasterea domeniului sau participarea la cursuri de manichiura/pedichiura

Responsabilitati:
– Realizare plan de activitati de marketing la nivel de an pentru brandurile alocate
– Realizarea de materiale de marketing: brosuri, cataloage, postere, bannere si alocarea lor eficienta pe zone
– Gasirea celor mai buni furnizori pentru materialele de marketing
– Dezvolta site-ul web si se preocupa de o cat mai buna reprezentare a firmei pe internet
– Dezvolta relatii cu publicatii si agentii de PR in vederea asigurarii prezentei produselor
– Realizeaza etichetele produselor in conformitate cu legea aplicabila in Romania si se ocupa de productia acestora astfel incat sa fie disponibile la timp pentru departamentul de logistica
– Tinerea legaturii cu cei mai importanti clienti pentru brandurile alocate (telefonic si prin vizite pe teren) in vederea cresterii vanzarilor
– Gasirea unor noi modalitati de crestere a vanzarilor
– Face propuneri de promotii pentru brandurile alocate catre management si se ocupa de implementarea promotiilor si urmarirea rezultatelor
-Se preocupa permanent de pregatirea reprezentantilor de vanzari ai lucratorilor comerciali si ai partenerilor pentru a cunoaste produsele si le acorda suportul necesar
– Se ocupa de planificarea optima a evenimentelor pe parcursul unui an pe fiecare zona
– Gestioneaza baza de date de clienti de pe fiecare zona a tarii si se preocupa permanent de actualizarea si completarea ei

Beneficii:
– Masina, laptop, bonusuri lunare
– Traininguri in tara si in strainatate
– Mediu de lucru stabil / competitiv si tanar

Persoanele interesate pot trimite CV-ul pe adresa de e-mail: iuliana.apopei@abchumancapital.ro.

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.