Responsabil productie PVC – Sef tura

Responsabilitati

– Organizeaza activitatea de productie a sectiei;
– Raspunde prin masurile pe care le ia de indeplinirea calitativa si la termen a programului de productie stabilit;
– Urmareste si raspunde de exploatarea rationala a utilajelor si masinilor din dotare, in scopul cresterii indicelui de folosire al acestora;
– Asigura si urmareste respectarea disciplinei tehnologice, preocupandu-se de imbunatatirea proceselor tehnologice si de introducerea procesului tehnic de productie;
– Raspunde de aplicarea dispozitiilor legale in vigoare si de respectarea reglementarilor interne de catre sectorul pe care-l coordoneaza (C.C.M., R.O.F., R.O.I., Decizii, Note de Serviciu);
– Autoevalueaza nivelul de pregatire permanent prin comparatie cu noutatile din domeniu
– Verifica indeplinirea sarcinilor de catre oamenii din subordine;
– Coordoneaza, indruma, controleaza si raspunde de intreaga activitate din cadrul sectiei

Cerinte

– Experienta in domeniu constituie avantaj;
– Persoana organizata, cu bune abilitati tehnice, de comunicare si interrelationare la orice nivel;
– Experienta in coordonatea de personal;
– Tact si diplomatie;
– Punctualitate si respectarea termenelor de lucru.

Beneficii Oferite

Transport asigurat.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: iuliana.apopei@abchumancapital.ro