Responsabil relatii clienti

Responsabilitati pentru Responsabil relatii clienti productie publicitara:

– Gestionarea si dezvoltarea conturilor interne
– Pregatirea prezentarilor si a ofertelor solicitate de client
– Pastrarea legaturii cu clientii actuali, pentru preluarea si gestionarea noilor cereri dar si recontactarea vechilor clienti si reactivarea acestora
– Urmarirea platilor si a incasarilor
– Respectarea termenelor limita si indeplinirea sarcinilor trasate cu ocazia fiecarei noi comenzi
– Activitati de marketing si promovare a serviciilor companiei.

Cerinte:

– Experienta pe o pozitie similara – intr-o firma de productie publicitara – reprezinta un real avantaj
– Absolvent studii de comunicare/ marketing/ jurnalism
– Reprezinta un atu si absolvirea unui curs de vanzari dar si existenta unor abilitati / cunostinte tehnice
– Excelente abilitati de operare PC: Word, Excel, PPT
– Orientare catre client; excelente abilitati de comunicare,
capacitate de organizare, atitudine pozitiva, spirit proactiv.

Va rog trimiteti CV-urile la urmatoarea adresa: corina.diaconu[@]abchumancapital.ro

Author: Corina Diaconu