Specialist Achizitii

Candidatul ideal

– Abilitati foarte bune de negociere;

– Abilitati foarte bune de comunicare: atat verbal, cat si in scris;

– Spirit de initiativa, asumarea responsabilitatilor;

– Capacitatea de a lucra in echipa

– Capacitatea de organizare si flexibilitate

– Orientarea catre solutii si rezultate

– Cunostinte foarte bune de PC (in special Excel)

– Bune cunostinte de limba Engleza (scris si vorbit)

Descrierea postului

Vei fi implicat direct in stabilirea relatiilor cu furnizorii, astfel incat sa asiguri in permanenta optimizarea stocurilor si corelarea lor cu necesarul real si cu cererea din partea clientilor. Vei prospecta piata si vei alege cei mai buni furnizori in functie de pret,

calitate, conditii si termene de livrare.

Responsabilitati

Prospectarea pietei si negocierea termenelor si conditiilor cu furnizorii;

Intocmirea ofertelor de pret;

Analiza stocurilor si a vanzarilor si optimizarea acestora;

Plasarea comenzilor catre furnizori si urmarirea comenzilor pana la receptie;

Colaborarea cu celelalte departamente pentru a asigura in permanenta un flux de

informatii corect si a evita eventuale probleme sau neclaritati

Construirea rapoartelor cerute de superiori

Oferta (bonusuri, beneficii):

– Salariu fix, negociabil in functie de experienta actuala

– Mediu de lucru profesionist

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro