Specialist Marketing – Junior Marketing Online

DESCRIEREA POSTULUI:

  • Actualizări website-uri:

– trimite la agenție micile modificări (cele ce nu implică pagini noi sau redesign de pagină) primite de la brand manageri (ex. documente contractuale), urmărește corectitudinea implementării lor și confirmă atunci când sunt finalizate;

– adaugă conținut în secțiunile blog, noutăți, media, CSR (text + poze pe un draft prestabilit);

– trimite la agenția de digital sesizările legate de afiliați primite de la departamentul baze de date și actualizările lunare și urmărește implementarea lor;

– auditează permanent site-ul pentru a se asigura că nu sunt informații perimate.

  • Social Media:

– adaugă logo-urile de produs pe banda alba din partea de sus a pozelor de pe pagina companiei;

– caută poze relevante pentru paginile de Facebook și LinkedIn.

  • Performance:

– are grijă să fie fonduri în contul de AdWords și solicită alimentarea acestuia în timp util.

  • Media:

– verifică zilnic ca bannerele să fie afisate cum trebuie și unde trebuie în timpul campaniilor de Media;

– verifică advertorialele să aiba backlink către pagina corectă și imaginile puse de publisheri să respecte cu exactitate brand manual.

  • Newsletter:

– se ocupă de obținerea bazelor de date de la Departamentul Gestiune Baze de Date și le încarcă în platforma de email marketing;

– are grijă să șteargă bazele vechi pentru a nu exista neconcordanțe;

– adună informațiile necesare pentru newsletterul lunar al companiei și le aduce la forma potrivită;

  • Creative:

– Lucrează cu agenția de digital visual-uri neprevăzute (ex. pop-up înștiintare POS uponline, program sarbători, etc)

  • Content:

– scrie (adaptează) conținut pentru blog-uri.

  • Operațional offline:

– primește facturile și ține evidența acestora, redactează referatele de plată, predă facturile către departamentul contabilitate;

– gestionează producția materialelor tipărite, stocurile – inclusiv evidența stocurilor de materiale de marketing în format Excel.

 SPECIFICAŢIILE POSTULUI:

a) Pregătirea necesară postului:

– Studii superioare finalizate in domeniul marketing, comunicare, informatică, cibernetică;

– Trainingurile privind dezvoltarea de competențele specifice domeniului marketing digital reprezintă un plus;

b) Experienţă relevantă în domeniu– 1-2 ani pe atributii în aria marketing digital;

c) Cunoștințe:

  • Cunoștințe de marketing online, Google Ads, Google Analytics, content marketing, Social Media;
  • Foarte bune cunoștințe operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint); un plus îl reprezintă cunoașterea utilizării Office 365°
  • Cunoștințe foarte bune de limba română (exprimare orală și în scris);
  • Cunoştinţe de limba franceză sau engleză – cel puțin nivel mediu;

d) Cerințe pentru exercitare:

  • Inteligenţă generală peste nivelul mediu;
  • Capacitate bună de analiză, sinteză și decizie;
  • Gândire creativă, orientată pe inovație, pe simplificarea manierei de a face lucrurile și pe creșterea performanței;
  • Orientare către rezultate;
  • Deprinderi de cercetare şi investigare;
  • Deprinderi de realizare/pregătire de materiale şi rapoarte;
  • Abilităţi foarte bune de planificare şi organizare;
  • Inteligență emoțională superioară (empatie, capacitate de comunicare și relaționare foarte bună, echilibru emoțional);
  • Capacitatea de a susține puncte de vedere prin argumentare;
  • Deprinderea de a lucra în echipă;
  • Inițiativă, proactivitate;
  • Asumarea responsabilităţii;
  • Confidenţialitate;
  • Rezistenţă la sarcini repetitive;
  • Adaptare la sarcini de lucru în schimbare, la sarcini și proiecte multiple și la procese transformaționale;

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

Încarcă CV-ul tău sau un alt fișier relevant.

DATE INFORMATIVE

Imi exprim acordul pentru procesarea datelor mele cu caracter personal avand ca scop al prelucrarii selectia si plasarea fortei de munca si resurse umane de catre orice entitate juridica din cadrul ABC Human Capital si/sau de orice alta terta parte autorizata de ABC Human Capital, transferul acestora catre terte parti (incluzand potentiali angajatori, retele sociale, site-uri de recrutare), in orice sistem/sisteme de evidenta in Romania sau in afara Romaniei. Am verificat Politica de confidentialitate si Limitarea Raspunderii disponibile pe acest website si am inteles drepturile care imi sunt recunoscute conform legislatiei aplicabile.*
Imi exprim acordul pentru procesarea datelor mele cu caracter personal avand ca scop reclama, marketing si publicitate, catre orice entitate juridica din cadrul ABC Human Capital si/sau de orice alta terta parte autorizata de ABC Human Capital, transferul acestora catre terte parti, in orice sistem/sisteme de evidenta in Romania sau in afara Romaniei. Am verificat Politica de confidentialitate si Limitarea Raspunderii disponibile pe acest site si am inteles drepturile care imi sunt recunoscute conform legislatiei aplicabile. De asemenea, IMI EXPRIM ACORDUL PENTRU A PRIMI DE LA ABC HUMAN CAPITAL ORICE COMUNICARI IN SCOP DE RECLAMA, MARKETING SI PUBLICITATE INCLUZAND COMUNICARI COMERCIALE (cum ar fi buletine informative, rapoarte, stiri, oferte) PRIN ORICE MIJLOACE (incluzand posta electronica, telefonie, sms, mms, curier). Confirm ca adresa de e-mail indicata in cadrul acestui site este cea la care doresc sa primesc aceste comunicari.*
Va rog sa ne comunicati acceptul dvs expres (DA – sunt de acord / NU – nu sunt de acord) cu privire la posibilitatea ca noi sa pastram CV-ul dvs in baza noastra de date si sa va trimitem in continuare propuneri de locuri de munca, conform noului regulament GDPR. https://recrutaresiselectie.ro/politica-de-confidentialitate/