Specialist Marketing Online

DESCRIEREA POSTULUI:

– Creaza strategia de marketing digital referitoare la produsele, solutiile si brand-urile alocate;
– Dezvolta si asigura mentenanta platformelor si website-urilor aferente solutiilor companiei;
– Propune, implementeaza si monitorizeaza campanii online de achizitie leaduri si awareness (PPC, email marketing, SEO, etc.);
– Analizeaza, identifica, propune si implementeaza modalitati de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie
si a experientei clientilor online;
– Analizeaza piata de profil si identifica cele mai potrivite canale de comunicare;
– Optimizeaza costurile si urmareste constant performanta campaniilor;
– Pregateste analize, rapoarte, prezentari si situatii financiare;
– Mentine legatura cu agentiile partenere (digital, performance, media) pe ariile alocate.

CERINTE:

– Studii superioare finalizate in domeniile: marketing, comunicare, informatica, cibernetica;
– Trainingurile privind dezvoltarea de competentele specifice domeniului marketing digital reprezinta un plus;
– Experienta relevanta in domeniu – minim 3-4 ani pe un post similar (specialist marketing online/ marketing
digital);
– Cunostinte foarte bune de marketing online, web development, Google Ads, Google Analytics, GTM, Hotjar, PPC,
content marketing, Social Media, e-commerce;
– Cunostinte foarte bune de SEO;
– Foarte bune cunostinte operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint); un plus il reprezinta cunoasterea
utilizarii Office 365°
– Abilitatile de editare in HTML si de lucru cu programe precum Adobe Illustrator, Photoshop, Flash sunt un plus;
– Cunostinte de limba franceza sau engleza – cel putin nivel mediu;
– Cunostinte privind piata serviciilor B2B, B2C, B2B2C
– Capacitate buna de analiza, sinteza si decizie;
– Gandire creativa, orientata catre inovatie, simplificarea manierei de a face lucrurile si cresterea performantei;
– Orientare catre rezultate; deprinderi de cercetare si investigare dar si de realizare/pregatire de materiale si rapoarte;
– Abilitati foarte bune de planificare si organizare; empatie, capacitate de comunicare si relationare foarte buna;
– Capacitatea de a sustine puncte de vedere prin argumentare; deprinderea de a lucra in echipa; initiativa,
proactivitate; asumarea responsabilitatii; adaptare la sarcini de lucru in schimbare, la sarcini si proiecte multiple si la
procese transformationale.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro